пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic dobrze nie uwydatni linii trawy czy tez kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

Bardzo duże, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, zasną w razie potrzeby zasłania sąsiadujące budynki a także ulice. Żeby wykonać taki parkan rośliny sadzimy naokoło krawędzi posesji. O ile mamy dużo miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka przy okazji rodzi orzeszki. Gdy chcemy by nasze roślinne plot było niesłychanie postawne zaś zarazem cienkie to w cieniu powinno się je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego lub klonu. Należy mieć na uwadze natomiast, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich obcinanie może być kłopotliwe.

Nic tak nie podkreśli projektu trawy ewentualnie kwietnika jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty nie zawsze mogą dobrze rosnąc w desygnowanych grządkach, niewielkie krzewy zdołają utrzymać kwieciste bogactwo w ryzach czy tez zastawią gołe place ziemi. Pięknie ukształtowany nieduży żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych katach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je zgrabne jabłuszka, które można wykorzystać na przetwory.

Niewysokie ewentualnie postawne roślinne ogrodzenia wolno pozyskać z krzewów iglastych.

Niestety, rośliny z tej grupy bywają o wiele droższe aniżeli gatunki liściaste. Z nich najlepiej akceptuje brak słońca cis pospolity. Często szeroko się rozrasta i trzeba go redukować, tymczasem jego przemianę Fastigiata Robusta wolno pościć pojedynczo.Będzie w mgnieniu oka kiełkował i uratuje kolumnowy zarys.

Jeśliby wasz zakątek jest bardzo zacieniony, powinno się aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja metamorfozy o jasnych albo pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr banalny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu skrajne w słońcu, jednakże nawet w śladu korona drzewa pozostają dość jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий