вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się eksploatują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий